MK Lahti ry.                                                    SM neluri 2023

Ottelutulokset 03.08.2023 16:59

Lohko A

______________________________________________________________________________ 1. kierros 1 Jallun Pojat - Kaameet Apinat 0 - 2 ( 40 - 100) 2 Vapaat Kädet - HMS Terassimölkky 1 - 1 ( 82 - 87) 3 Karhumölkky - Lasvel II 1 - 1 ( 98 - 88) 4 Tappara I - Team Aironman 2 - 0 (100 - 40) ______________________________________________________________________________ 2. kierros 5 Team Aironman - Karhumölkky 1 - 1 ( 82 - 80) 6 Lasvel II - Vapaat Kädet 1 - 1 ( 81 - 74) 7 HMS Terassimölkky - Jallun Pojat 2 - 0 (100 - 70) 8 Kaameet Apinat - Vekkuliverstas 1 - 1 ( 97 - 71) ______________________________________________________________________________ 3. kierros 9 Vekkuliverstas - HMS Terassimölkky 1 - 1 ( 70 - 93) 10 Jallun Pojat - Lasvel II 0 - 2 ( 62 - 100) 11 Vapaat Kädet - Team Aironman 1 - 1 ( 94 - 74) 12 Karhumölkky - Tappara I 0 - 2 ( 67 - 100) ______________________________________________________________________________ 4. kierros 13 Tappara I - Vapaat Kädet 0 - 2 ( 70 - 100) 14 Team Aironman - Jallun Pojat 2 - 0 (100 - 89) 15 Lasvel II - Vekkuliverstas 1 - 1 ( 89 - 78) 16 HMS Terassimölkky - Kaameet Apinat 2 - 0 (100 - 75) ______________________________________________________________________________ 5. kierros 17 Kaameet Apinat - Lasvel II 0 - 2 ( 70 - 100) 18 Vekkuliverstas - Team Aironman 2 - 0 (100 - 62) 19 Jallun Pojat - Tappara I 0 - 2 ( 49 - 100) 20 Vapaat Kädet - Karhumölkky 0 - 2 ( 79 - 100) ______________________________________________________________________________ 6. kierros 21 Karhumölkky - Jallun Pojat 0 - 2 ( 60 - 100) 22 Tappara I - Vekkuliverstas 2 - 0 (100 - 38) 23 Team Aironman - Kaameet Apinat 0 - 2 ( 79 - 100) 24 Lasvel II - HMS Terassimölkky 0 - 2 ( 63 - 100) ______________________________________________________________________________ 7. kierros 25 HMS Terassimölkky - Team Aironman 2 - 0 (100 - 47) 26 Kaameet Apinat - Tappara I 1 - 1 ( 79 - 89) 27 Vekkuliverstas - Karhumölkky 0 - 2 ( 66 - 100) 28 Jallun Pojat - Vapaat Kädet 0 - 2 ( 91 - 10) ______________________________________________________________________________ 8. kierros 29 Vapaat Kädet - Vekkuliverstas 2 - 0 (100 - 56) 30 Karhumölkky - Kaameet Apinat 1 - 1 ( 98 - 97) 31 Tappara I - HMS Terassimölkky 1 - 1 ( 91 - 95) 32 Team Aironman - Lasvel II 1 - 1 ( 86 - 91) ______________________________________________________________________________ 9. kierros 33 Lasvel II - Tappara I 1 - 1 ( 94 - 92) 34 HMS Terassimölkky - Karhumölkky 2 - 0 (100 - 61) 35 Kaameet Apinat - Vapaat Kädet 0 - 2 ( 65 - 100) 36 Vekkuliverstas - Jallun Pojat 0 - 2 ( 67 - 100)

Lohko B

______________________________________________________________________________ 1. kierros 37 Mahlu I - Härdellin Pojat 2 - 0 (100 - 62) 38 Pakka - Kimmon Kimulit 1 - 1 ( 50 - 92) 39 El Sol Brilla - Kipeet Ukkelit 2 - 0 (100 - 86) 40 Tamppaajat - Retun Palikat 1 - 1 ( 89 - 29) ______________________________________________________________________________ 2. kierros 41 Retun Palikat - El Sol Brilla 2 - 0 (100 - 64) 42 Kipeet Ukkelit - Pakka 1 - 1 ( 98 - 69) 43 Kimmon Kimulit - Mahlu I 1 - 1 ( 92 - 94) 44 Härdellin Pojat - Antin Viiva 0 - 2 ( 54 - 100) ______________________________________________________________________________ 3. kierros 45 Antin Viiva - Kimmon Kimulit 0 - 2 ( 70 - 100) 46 Mahlu I - Kipeet Ukkelit 1 - 1 ( 92 - 98) 47 Pakka - Retun Palikat 2 - 0 (100 - 64) 48 El Sol Brilla - Tamppaajat 1 - 1 ( 90 - 92) ______________________________________________________________________________ 4. kierros 49 Tamppaajat - Pakka 0 - 2 ( 66 - 100) 50 Retun Palikat - Mahlu I 1 - 1 ( 75 - 94) 51 Kipeet Ukkelit - Antin Viiva 2 - 0 (100 - 88) 52 Kimmon Kimulit - Härdellin Pojat 2 - 0 (100 - 30) ______________________________________________________________________________ 5. kierros 53 Härdellin Pojat - Kipeet Ukkelit 0 - 2 ( 70 - 100) 54 Antin Viiva - Retun Palikat 1 - 1 ( 95 - 81) 55 Mahlu I - Tamppaajat 2 - 0 (100 - 74) 56 Pakka - El Sol Brilla 2 - 0 (100 - 76) ______________________________________________________________________________ 6. kierros 57 El Sol Brilla - Mahlu I 1 - 1 ( 68 - 88) 58 Tamppaajat - Antin Viiva 0 - 2 ( 75 - 100) 59 Retun Palikat - Härdellin Pojat 1 - 1 ( 95 - 74) 60 Kipeet Ukkelit - Kimmon Kimulit 1 - 1 ( 84 - 89) ______________________________________________________________________________ 7. kierros 61 Kimmon Kimulit - Retun Palikat 1 - 1 ( 90 - 75) 62 Härdellin Pojat - Tamppaajat 1 - 1 ( 69 - 92) 63 Antin Viiva - El Sol Brilla 1 - 1 ( 78 - 75) 64 Mahlu I - Pakka 2 - 0 (100 - 83) ______________________________________________________________________________ 8. kierros 65 Pakka - Antin Viiva 0 - 2 ( 81 - 100) 66 El Sol Brilla - Härdellin Pojat 2 - 0 (100 - 72) 67 Tamppaajat - Kimmon Kimulit 0 - 2 ( 72 - 100) 68 Retun Palikat - Kipeet Ukkelit 0 - 2 ( 55 - 100) ______________________________________________________________________________ 9. kierros 69 Kipeet Ukkelit - Tamppaajat 2 - 0 (100 - 48) 70 Kimmon Kimulit - El Sol Brilla 1 - 1 ( 95 - 92) 71 Härdellin Pojat - Pakka 1 - 1 ( 95 - 50) 72 Antin Viiva - Mahlu I 0 - 2 ( 51 - 100)

Lohko C

______________________________________________________________________________ 1. kierros 73 HMS Relax - Team Lokki 0 - 2 ( 52 - 100) 74 HMS-KKS Combo - Maestro 0 - 2 ( 66 - 100) 75 Ultras Möysä - EH 1 - 1 ( 89 - 87) 76 Lasvel - Koheltajat 2 - 0 (100 - 74) ______________________________________________________________________________ 2. kierros 77 Koheltajat - Ultras Möysä 0 - 2 ( 60 - 100) 78 EH - HMS-KKS Combo 1 - 1 ( 91 - 94) 79 Maestro - HMS Relax 0 - 2 ( 80 - 100) 80 Team Lokki - Vakaa Käsi 0 - 2 ( 76 - 100) ______________________________________________________________________________ 3. kierros 81 Vakaa Käsi - Maestro 0 - 2 ( 92 - 100) 82 HMS Relax - EH 0 - 2 ( 60 - 100) 83 HMS-KKS Combo - Koheltajat 2 - 0 (100 - 72) 84 Ultras Möysä - Lasvel 1 - 1 ( 86 - 50) ______________________________________________________________________________ 4. kierros 85 Lasvel - HMS-KKS Combo 2 - 0 (100 - 62) 86 Koheltajat - HMS Relax 2 - 0 (100 - 84) 87 EH - Vakaa Käsi 0 - 2 ( 81 - 100) 88 Maestro - Team Lokki 0 - 2 ( 80 - 100) ______________________________________________________________________________ 5. kierros 89 Team Lokki - EH 1 - 1 ( 89 - 91) 90 Vakaa Käsi - Koheltajat 2 - 0 (100 - 75) 91 HMS Relax - Lasvel 0 - 2 ( 62 - 100) 92 HMS-KKS Combo - Ultras Möysä 1 - 1 ( 93 - 87) ______________________________________________________________________________ 6. kierros 93 Ultras Möysä - HMS Relax 1 - 1 ( 91 - 99) 94 Lasvel - Vakaa Käsi 1 - 1 ( 79 - 82) 95 Koheltajat - Team Lokki 0 - 2 ( 64 - 100) 96 EH - Maestro 2 - 0 (100 - 75) ______________________________________________________________________________ 7. kierros 97 Maestro - Koheltajat 2 - 0 (100 - 63) 98 Team Lokki - Lasvel 0 - 2 ( 77 - 100) 99 Vakaa Käsi - Ultras Möysä 0 - 2 ( 43 - 100) 100 HMS Relax - HMS-KKS Combo 0 - 2 ( 67 - 100) ______________________________________________________________________________ 8. kierros 101 HMS-KKS Combo - Vakaa Käsi 0 - 2 ( 49 - 100) 102 Ultras Möysä - Team Lokki 1 - 1 ( 79 - 90) 103 Lasvel - Maestro 1 - 1 ( 90 - 93) 104 Koheltajat - EH 0 - 2 ( 41 - 100) ______________________________________________________________________________ 9. kierros 105 EH - Lasvel 2 - 0 (100 - 73) 106 Maestro - Ultras Möysä 2 - 0 (100 - 81) 107 Team Lokki - HMS-KKS Combo 2 - 0 (100 - 76) 108 Vakaa Käsi - HMS Relax 0 - 2 ( 88 - 100)

Lohko D

______________________________________________________________________________ 1. kierros 109 Cobra - Tappara II 2 - 0 (100 - 61) 110 Finskaroos - SiTi 2 - 0 (100 - 66) 111 Kaato - Mustasurma 2 - 0 (100 - 79) 112 Kymiläiset - Liekinheittäjät 1 - 1 ( 83 - 82) ______________________________________________________________________________ 2. kierros 113 Kymiläiset - Tappara II 2 - 0 (100 - 90) 114 Liekinheittäjät - Kaato 1 - 1 ( 84 - 77) 115 Mustasurma - Finskaroos 1 - 1 ( 82 - 84) 116 SiTi - Cobra 0 - 2 ( 56 - 100) ______________________________________________________________________________ 3. kierros 117 Tappara II - SiTi 1 - 1 ( 75 - 50) 118 Cobra - Mustasurma 1 - 1 ( 90 - 86) 119 Finskaroos - Liekinheittäjät 0 - 2 ( 72 - 100) 120 Kaato - Kymiläiset 1 - 1 ( 86 - 95) ______________________________________________________________________________ 4. kierros 121 Mustasurma - Tappara II 1 - 1 ( 86 - 87) 122 SiTi - Liekinheittäjät 0 - 2 ( 72 - 100) 123 Cobra - Kymiläiset 2 - 0 (100 - 78) 124 Finskaroos - Kaato 1 - 1 ( 77 - 68) ______________________________________________________________________________ 5. kierros 125 Tappara II - Kaato 2 - 0 (100 - 70) 126 Kymiläiset - Finskaroos 0 - 2 ( 69 - 100) 127 Liekinheittäjät - Cobra 0 - 2 ( 74 - 100) 128 Mustasurma - SiTi 1 - 1 ( 88 - 73) ______________________________________________________________________________ 6. kierros 129 Finskaroos - Tappara II 1 - 1 ( 90 - 83) 130 Kaato - Cobra 1 - 1 ( 91 - 98) 131 Kymiläiset - SiTi 2 - 0 (100 - 72) 132 Liekinheittäjät - Mustasurma 2 - 0 (100 - 68) ______________________________________________________________________________ 7. kierros 133 Tappara II - Liekinheittäjät 1 - 1 ( 86 - 89) 134 Mustasurma - Kymiläiset 1 - 1 ( 88 - 90) 135 SiTi - Kaato 1 - 1 ( 93 - 84) 136 Cobra - Finskaroos 0 - 2 ( 67 - 100)

CUP 16

______________________________________________________________________________ 1. kierros 137 HMS Terassimölkky - Pakka 3 - 1 (190 - 153) 138 Vapaat Kädet - Tappara I 3 - 1 (191 - 172) 139 Kimmon Kimulit - Team Lokki 1 - 3 (176 - 193) 140 EH - Lasvel II 3 - 0 (150 - 109) 141 Mahlu I - Kymiläiset 3 - 1 (188 - 176) 142 Lasvel - Kipeet Ukkelit 2 - 3 (214 - 235) 143 Liekinheittäjät - Finskaroos 2 - 3 (205 - 242) 144 Cobra - Maestro 3 - 1 (190 - 175)

CUP 8

______________________________________________________________________________ 1. kierros 145 HMS Terassimölkky - Vapaat Kädet 3 - 0 (150 - 93) 146 EH - Team Lokki 0 - 3 (127 - 150) 147 Mahlu I - Kipeet Ukkelit 3 - 2 (242 - 235) 148 Cobra - Finskaroos 3 - 0 (150 - 0) Luov.

Välierät

______________________________________________________________________________ 1. kierros 149 HMS Terassimölkky - Team Lokki 1 - 3 (169 - 190) 150 Mahlu I - Cobra 2 - 3 (219 - 215)

Pronssi

______________________________________________________________________________ 1. kierros 151 HMS Terassimölkky - Mahlu I 1 - 3 (182 - 187)

Finaali

______________________________________________________________________________ 1. kierros 152 Team Lokki - Cobra 3 - 0 (150 - 104)

B-Cup

______________________________________________________________________________ 1. kierros 153 HMS Relax - Vekkuliverstas 3 - 0 (150 - 75) ______________________________________________________________________________ 2. kierros 154 Team Aironman - HMS Relax 0 - 3 (117 - 150) ______________________________________________________________________________ 3. kierros 155 Vekkuliverstas - Team Aironman 0 - 3 (114 - 150)