Joukkueemme oli varsin hyvin esillä Mölkkyliiton vuoden 2022 gaalassa.

Timo Kemppi palkittiin ansioistaan vuoden miesheittäjänä. Tili voitti SM-kultaa singelissä, duppelissa ja nelurissa ja oli myös trippelin SM-finaalissa, toki vain tuomarin ominaisuudessa. Hän saavutti 2022 aikana myös useita turnausvoittoja, joista mainittakoon Tallinna Open -voitto. Hän kuului myös Suomen voittoisaan maajoukkueeseen Viroa vastaan käydyssä maaottelussa.

Toivo "Topi" Vihervaara nimettiin lajin Hall of Fameen numerolla 29.

Jäykkäkäsi-Jake Ropponen palkittiin puolestaan kohtuullisen harvinaisella elämäntyö -palkinnolla.

Timo "Tänak" Hiltunen pokkasi seura-aktiivipalkinnon vuoden 2022 osalta.

Ja joukkueemme palkittiin liiton vuoden jäsenseurana! Parhaan joukkueen tittelin vei ansaitusti MM-kultaa vuollut Team Lokki.