Superpelit ovat siirtyneet historiaan ja niiden tilalla pelataan nykyisin hieman samoilla eväillä, mutta yksipäiväisenä kapinana KAUDEN AVAUSTURNAUS.
KESÄKAUDEN AVAUSTURNAUS 4.5.2024
Kispi Sports Bar&Cafe edustalla Kisapuistossa klo 11 alkaen.
Pelimuotona duppeli.
Mukaan mahtuu max. 28 joukkuetta.
Täydellä joukkuemäärällä 7 joukkueen alkulohkot + 2 loppucup`ia.
Tactic -pakat järjestäjien puolesta.
Oman virallisen mölkyn (Tactic/Tuoterengas) käyttö sallittu.
Osanottomaksu 30 euroa / joukkue paikan päällä.
Liitomölkkypinssi -osakilpailu.
Tulospalvelu HArolds Softhouse.
Mukana:
KESÄKAUDEN AVAUSTURNAUS 4.5.2024
Kispi Sports Bar&Cafe edustalla Kisapuistossa klo 11 alkaen.
Pelimuotona duppeli.
Mukaan mahtuu max. 28 joukkuetta.
Täydellä joukkuemäärällä 7 joukkueen alkulohkot + 2 loppucup`ia.
Tactic -pakat järjestäjien puolesta.
Oman virallisen mölkyn (Tactic/Tuoterengas) käyttö sallittu.
Osanottomaksu 30 euroa / joukkue paikan päällä.
Liitomölkkypinssi -osakilpailu.
Tulospalvelu HArolds Softhouse.
Mukana:
Ulkoministerit, Miksu Soppis/Harri Helminen
EH, Tänak Hiltunen/Tili U. Kemppi
Energiahalli, Harry Asp/Jake Roppponen
PeeAaa, Petri Ahtola/Pia Ahtola
W&W, Hämeenkoski, Tiina Nurminen/Sami Nurminen
RinKi, Kouvola, Helge/Simo
VäisKi, Jounipoi Väisänen/Sarde Kivimäki
Vetic, Timo Mäkijärvi/Sir Ile Horttanainen
Team Ahma, Hjallis Palttala/
MustaSurma, Sakke Oksanen/Anniina Oksanen
Jeggu, Toni Rask/Seppo Virlander
Ridis, Hyvinkää, Jukka Reinamo/Juhani Suvanto
Sorsilla yöhön, Teitsi Teivainen/JJ Lehto
Kymiläiset VoJo, Kotka, Jouni Volanen/Joni Eväkoski
Kymiläiset TiJa, Kotka, Jari Tuovinen/Marko Timonen
Kaato, Heinola, Pekka Pietiläinen/Pasi Tervala
Kymiläiset TiRe, Kotka, TP Eväkoski/Retu Sintero
Tappara I, Erkki Hirvonen/Pultsu Kallio
Tappara II, Pietu Ranta/Esa Kivinen
MC Peluri, Alajärvi, Kuksa "Pumpulikäsi" Oksa/TBA
MAXAA, Max Makkonen/Aade Kittelä
AuLi, Auvo Rahkola/Liisa Kylliö
MC Peluri II, Make Vinni/Hannu Laaksonen
SiTi Tami, Asikkala, Kari Mikkola/Oiva Tammi
MegaLeka, Sakari Yrjänheikki/Sökö Soini
Konnat, Suvi Soini/TBA
Nuorukainen ja Mattipappa, Maski Lehtonen/Atomiinus Niemi
MaestroI, Badding Rajanummi/Magneetti-Muhonen
28 / 28 = täynnä!
Varapaikka jonossa mölkkyjään puristelevat:
The Pakka, Marku Hänninen/Rame Rantanen
EH, Tänak Hiltunen/Tili U. Kemppi
Energiahalli, Harry Asp/Jake Roppponen
PeeAaa, Petri Ahtola/Pia Ahtola
W&W, Hämeenkoski, Tiina Nurminen/Sami Nurminen
RinKi, Kouvola, Helge/Simo
VäisKi, Jounipoi Väisänen/Sarde Kivimäki
Vetic, Timo Mäkijärvi/Sir Ile Horttanainen
Team Ahma, Hjallis Palttala/
MustaSurma, Sakke Oksanen/Anniina Oksanen
Jeggu, Toni Rask/Seppo Virlander
Ridis, Hyvinkää, Jukka Reinamo/Juhani Suvanto
Sorsilla yöhön, Teitsi Teivainen/JJ Lehto
Kymiläiset VoJo, Kotka, Jouni Volanen/Joni Eväkoski
Kymiläiset TiJa, Kotka, Jari Tuovinen/Marko Timonen
Kaato, Heinola, Pekka Pietiläinen/Pasi Tervala
Kymiläiset TiRe, Kotka, TP Eväkoski/Retu Sintero
Tappara I, Erkki Hirvonen/Pultsu Kallio
Tappara II, Pietu Ranta/Esa Kivinen
MC Peluri, Alajärvi, Kuksa "Pumpulikäsi" Oksa/TBA
MAXAA, Max Makkonen/Aade Kittelä
AuLi, Auvo Rahkola/Liisa Kylliö
MC Peluri II, Make Vinni/Hannu Laaksonen
SiTi Tami, Asikkala, Kari Mikkola/Oiva Tammi
MegaLeka, Sakari Yrjänheikki/Sökö Soini
Konnat, Suvi Soini/TBA
Nuorukainen ja Mattipappa, Maski Lehtonen/Atomiinus Niemi
MaestroI, Badding Rajanummi/Magneetti-Muhonen
28 / 28 = täynnä!
Varapaikka jonossa mölkkyjään puristelevat:
The Pakka, Marku Hänninen/Rame Rantanen